Іван Корсак розповів про свій найновіший роман «Діти Яфета»

теґи: «Діти Яфета», Отаман Чайка, «Таємниця святого Арсенія», Тиха правда Модеста Левицького, Іван Корсак

 IMG_50017 (6)У Києві, у великій концертній студії Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України у циклі прямоефірних передач «Радіоканал «Культура» представляє» відбувся творчий вечір відомого українського письменника, історичного романіста, автора популярних творів «Таємниця святого Арсенія», «Тиха правда Модеста Левицького», «Отаман Чайка» Івана Корсака. Ведучим зустрічі під назвою «Українська Кліо сьогодні» був лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Михайло Слабошпицький. Він наголосив, що якби був міністром освіти і науки України, то зобов’язав би старшокласників вивчати історію України за романами Корсака.

Безумовно, слухачів цікавили не лише книги, які написав Іван Корсак, а й звідки родом, хто його батьки, відкіль ота невиліковна хвороба писати й вірити, що це комусь потрібно. Відтак письменник зазначив, що у тому, ким стане людина у майбутньому, велику роль відіграють учителі, мовляв, мені пощастило, бо у Заболотті, де народився і ріс, був блискучий педагогічний колектив.

    – А інтерес до незнаного, часто фальшованого допоміг відійти від отого совкового світогляду, – додав Іван Феодосійович. – І саме десь наприкінці вісімдесятих, на початку девяностих, коли впала залізна стіна й уже можна було знайти достовірну інформацію, я обвінчався з історією… 

 Розповів Іван Корсак і про свій найновіший роман «Діти Яфета», про одного з найбільших українських патріотів двадцятого століття В’ячеслава Липинського. 

– Про Липинського писати було важко, – зізнався Іван Феодосійович. – Цей чоловік не скакав на баскому коні, неIMG_0091 розмахував шаблюкою, а писав-писав… Його домучував туберкульоз, тож він нездужав, писав лежачи, ба навіть під диктовку. Так от найгострішими видалися його дискусії, як саме будувати державу: чи то держава будує націю чи за допомогою нації треба будувати державу… То непрості запитання… Дивовижно, бо Липинський – поляк, але до глибини висохлих дірявих легень любив нашу землю й часто свої погляди та амбіції ховав у кишеню заради служінню справи…  Мене особисто найбільше збентежило його листування з Дорошенком, де він зізнався, мовляв, я все життя пропрацював заради українства, та, видно, таки чужий тут…

 На запитання, яких іще романів чекати від Івана Корсака, письменник відповів, що дуже хоче написати книгу про князя Ростислава Михайловича, який княжив у древньому Лучеську 1240 року.