Українська відповідь Борису Акуніну!

теґи: «Стовп самодержавства, Владислав Івченко та Юрій Камаєв, Коронація слова 2010, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори»

 stobnnnnСаме так відрекомендували видавці гумористичний детектив «Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори» цьогорічних лауреатів конкурсу «Коронація слова» Владислава Івченка та Юрія Камаєва. Уже на початку листопада книжка вийде друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля», тож уперше її презентують на книжковій виставці «Медвін».

Як повідомляють у піар-службі КСД, цей твір ще під час написання став унікальним творінням, бо чи не вперше в українській літературі повністю написаний у Мережі дуетом авторів Владиславом Івченком з Сум та Юрієм Камаєвим з Кременеця. Письменникам вистачило єдиної зустрічі в реалі, аби зрозуміти, що завдяки інтернет-діалогу можна створювати романи тандемом на відстані майже у 900 кілометрів! Авторка передмови, лауреатка Шевченківської премії Галина Пагутяк щодо написання книжки в Мережі зазначила: «Література, звичайно, не стає ні кращою, ні гіршою від подібних технічних засобів, бо пишемо ми не руками, а серцем і розумом». 

Провокаційно-сатиричний роман розповідає про Київ початку ХХ століття та про 12 справ агента царської охранки Івана Підіпригори, звичайно це не бездоганний Фандорін, але й на його будні припадають бомби, скарби Полуботка, попіл спалених «Кобзарів», валізи грошей і наркотики. Цими сатиричними пригодами автори наважились кинути виклик не лише стовпам державності Російської імперії, але й монополісту детективно-пригодницького жанру Борису Акуніну.

«Бурлескний типаж головного персонажа Івана Підіпригори вималюваний так само рельєфно, як біцепси під шкірою атлета. Певна річ, Геракл із охранки, розповідаючи про свої дванадцять подвигів-справ, намагається навіть поразку перетворити на перемогу»– зазначає про головного героя Галина Пагутяк.

Тонкий та дотепний гумор авторів «Стовпа самодержавства» стає зрозумілим вже з опису дійових осіб: окрім агента Підіпригори, це і Михайло Опанасович — письменник-початківець, що носиться з ідеєю своїх майбутніх «Записок юного лікаря» про життя медиків у селі, і Володимир Ілліч — косоокий, лисий, гаркавий революціонер, охочий до наспівування «Інтернаціоналу», і Надінька — вирлоока дружина Володимира Ілліча, сексуально стурбована конспіраторка, і Шевченко — апостол українствующих, ворог імперії, що шкодить їй з того світу.