Перший двійник Кобзаря народився на Волині!

теґи: Друг читача, Віталій Капранов, конкурс двійників Тараса Шевченка

IMG_0028

В Україні стартував конкурс двійників Тараса Шевченка.  

 До чого лишень не вдаються письменники-ентузіасти, аби привернути увагу людей до книжки. Напередодні XVI-го Київського міжнародного книжкового ярмарку «Медвін» вони вирішили провести конкурс двійників Тараса Шевченка.

– Цією бешкетною акцією ми збираємося зруйнувати ще й той стереотип, що Шевченко – це щось нудне, забронзовіле й нецікаве. Діти виходять зі шкіл саме з такими переконаннями, – каже один із організаторів конкурсу Віталій Капранов.

 Українці не перші влаштовують такий конкурс. У США, в штаті Флорида, уже двадцять років поспіль шукають копій Ернеста Хемінгуея. До претендентів-двійників вимоги суворі: вони мають бути схожими не лише зовні, а й мати письменницьких хист. До наших Шевченків судді лояльніші.

– Це можуть бути і чоловіки, і жінки, і старі люди, і підлітки. Крім цього, ми дозволяємо грим, у межах розумного, звісно. Бо якщо в людини немає вус, чи ще не "дозріла" лисина, то це справа поправна, – зауважує Капранов. А відтак знайомить із першими претендентами на перемогу: актором Національного театру імені Франка, уродженцем Волині Петром Панчуком та земляком Кобзаря, його... однофамільцем, черкащанином Володимиром Шевченком.

Володимир Шевченко

 Панчук не раз грав Тараса на театральній сцені. Розповідає СіДу: "Я родом з Лобачівки, що на Горохівщині, і чомусь на день народження, коли мені виповнилося шість років, голова колгоспу подарував книгу Кобзаря. Згодом тітка з Корсунь-Шевченківського презентувала буклетик із Музею Шевченка. У школі відтворював живі картини з життя класика, грав його у виставі «Назар Стодоля». Потім, уже в Театральному інституті ім.Карпенка-Карого, маючи лише двадцять п’ять літ, знявся у фільмі Володимира Онищенка «Повернення» у ролі молодого Шевченка. На жаль, цю стрічку вберегти не вдалося. У театрі Франка, де працюю з 1980-го, теж грав Кобзаря у виставі «Божественна самотність». А не так давно мене запросили зіграти останні роки Шевченка на його батьківщині, у Черкасах.

Петро Панчук каже, що не тільки обличчям схожий на великого поета, але й ...життєвою долею. "Як він хати не мав, так і я не маю, як він жінки не мав, але вельми хотів на старості одружитися, то і я так хочу. Як він любив молодих дівчат, то і я їх люблю, чи то вони мене більше люблять. А женитися не можу", – зізнався СіДу.

Жанна КУЯВА, газета "Сім'я і дім" 

P.S. Може, ви також схожі на Тараса Григоровича? Для участі в конкурсі зареєструватися на сайті vsiknygy.net.ua, вказавши ім'я, прізвище, контактні дані і завантаживши дві свої фото. Або ж відправляйте листа на адресу: «Друг читача», вул. Фрунзе, 160-Щ, Київ, 04073. На переможців та призерів чекають винагороди, які вручатимуть 10, 11 чи 13 листопада. 

PPS. Минув час і до редакції газети "Друг читача" надійшло чимало листів від бажаючих стати визнаним двійником Кобзаря.